Теоретичні засади формування збалансованої моделі земельних відносин

Автор(и)

Ключові слова:

земельні відносини, державне регулювання, землі сільськогосподарського призначення, охорона земель, екологобезпечне землекористування

Анотація

У статті розглянуто теоретичне підґрунтя розвитку державного регулювання земельних відносин у сільському господарстві. У процесі дослідження використано загальнонаукові, загальнологічні та спеціальні методи, зокрема за допомогою: діалектичного методу пізнання розкрито актуальність досліджуваної проблеми, визначено теоретичне підґрунтя державного регулювання земельних відносин у сільському господарстві; абстрактно-логічного та узагальнення – сформовано висновки; історико-логічного – досліджено генезис становлення та розвитку поняття державного регулювання земельних відносин.

Узагальнено наукові підходи щодо визначення сутності «земельних відносин». Встановлено, що земельні відносини є визначальними у всій системі виробничих відносин національної економіки. Вони становлять основу продовольчої безпеки країни, сприяють розширенню її експортного потенціалу та за сприятливого сценарію розвитку спроможні забезпечити формування гідних умов праці й проживання у сільській місцевості. За результатами досліджень запропоновано розглядати державне регулювання земельних відносин як комплексу заходів правового, економічного, організаційного характеру, що здійснюють державні інститути, уповноважені на таку діяльність, з метою забезпечення раціонального використання та охорони земель, збереження і відтворення родючості ґрунтів, підвищення ефективності та конкурентоспроможності аграрного виробництва, зростання екологічної стійкості агроекосистем.

   

 

 

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-12-22

Номер

Розділ

Секція І. Лісове та садово-паркове господарство, екологія.